Európa Liga 2013-2014

Advertisement

Hirdetés - Igazság Magazin

A 2013-2014 -es Európa Liga volt az ötödik kiírása a tornának, ez Európa második legrangosabb kupája a Bajnokok Ligája után. A döntőt 2014. május 14-én Torinóban a Juventus Stadionban játszották.

Tartalomjegyzék

Besorolási rendszer
Szabaddá váló helyek kiosztása
Selejtező
Csoportkör
Egyenes kieséses szakasz
Döntő
5 kérdés 5 válasz

Besorolási rendszer

53 ország 194 csapata vett részt a küzdelemben, az indulásra jogosult csapatok számát a nemzeti bajnokságokra vonatkozó UEFA együtthatók alapján dönti el az Európai Labdarúgó Szövetség. A besorolási rendszer a következő: A 2013–2014-es Európa-liga küzdelmeiben 53 UEFA-tagország 194 csapata vesz részt. Az egyes országok indulásra jogosult csapatainak számát a nemzeti labdarúgó-bajnokságokra vonatkoztatott UEFA-együttható alapján határozták meg: A rangsor 1–6. helyezettje 3 csapatot, 7–9. helyezettje 4 csapatot, 10–51. helyezettje 3 csapatot, (Liechtenstein 1 csapatot), 52–53. helyezettje 2 csapatot indíthat.

uefa.com
focimagazin.hu
nemzetisport.hu

uefa_rangsor

Az UEFA rangsor alapján határozza meg az indulók számát (journality.hu)

Szabaddá váló helyek kiosztása

Szabaddá válik egy hely, ha egy csapat a Bajnokok Ligájában és az Európa Ligában is indulási jogot szerez, a szabaddá váló helyek az alábbi instrukciók szerint kerülnek kiosztásra, figyelembe véve az országokból indítható maximális csapatok számát is:  ha egy olyan csapat nyeri meg a labdarúgó kupát, amelyik indulási jogot szerzett a Bajnokok Ligájában, vagy annak selejtezőjében akkor a helye szabaddá válik. Az utolsó indulási jogot a labdarúgókupa döntőse kapja meg, amennyiben az még nem szerzett indulási jogot. Ha döntős, akkor már indulási jogot szerez, és az indulási jog az a bajnoki helyezés alapján, legjobb helyen végző csapatnak jár, aminek még nem nincs indulási joga. Ligakupa-győztes szabaddá váló helyét az a bajnoki helyezés alapján, legjobb helyen végző csapat kapja meg, amelynek még nincs indulási joga. Az a csapat, amely a Fair Play táblázat alapján, legjobb helyen végzett és még nem volt indulási joga.

sporthirado.hu
origo.hu
espnfc.com

fairplay

Vannak csapatok amik a Fair Play szellemében indulhatnak az Európa Ligában (foci24.net)

Selejtezők

A selejtezők három részből álltak, az első körben a 19 kupagyőztes a 35.-től–53.-ig rangsorolt nemzeti kupákból, 25 bajnoki ezüstérmes csapat a 28.tól–53.-ig rangsorolt nemzeti bajnokságokból,  3 csapat pedig a sportszerűségi ranglista első három helyezett nemzete közül került ki. A második selejtezőkörben az 1. selejtezőkörből továbbjutó 38 csapat mellé csatlakozik  a 15 kupagyőztes a 20.-tól–34.-ig rangsorolt nemzeti kupákból, 2 bajnoki ezüstérmes csapat a 16-tól–27.-ig rangsorolt nemzeti bajnokságokból, 6 bajnoki bronzérmes csapat a 16-tól–21.-ig rangsorolt nemzeti bajnokságokból, 6 bajnoki negyedik helyezett csapat a 10-től–15.-ig rangsorolt nemzeti bajnokságokból, 3 bajnoki ötödik helyezett csapat a 7-től–9.-ig rangsorolt nemzeti bajnokságokból kerül ki. A harmadik selejtező körbe a 40 továbbjutó mellé csatlakozik a 3 kupagyőztes a 17.-től–19.-ig rangsorolt nemzeti kupákból, 6 bajnoki bronzérmes csapat a 10.-től–15.-ig rangsorolt nemzeti bajnokságokból, 3 bajnoki negyedik helyezett csapat a 7.-től–9.-ig rangsorolt nemzeti bajnokságokból, 3 bajnoki ötödik helyezett csapat a 4.-től–6.-ig rangsorolt nemzeti bajnokságokból, 3 bajnoki hatodik helyezett csapat az 1.-től–3.-ig, rangsorolt nemzeti labdarúgó-bajnokságokból valamint a francia és az angol ligakupa-győztese. A 3. selejtezőkörből továbbjutó 29 csapat mellé csatlakozik a 9 kupagyőztes a 8.-tól–16.-ig rangsorolt nemzeti kupákból, 3 bajnoki bronzérmes csapat a 7.-től–9.-ig rangsorolt nemzeti bajnokságokból, 3 bajnoki negyedik helyezett csapat a 4-től–6.-ig rangsorolt nemzeti bajnokságokból, 3 bajnoki ötödik helyezett csapat az 1-től–3.-ig rangsorolt nemzeti bajnokságokból, valamint a 15 vesztes a bajnokok ligája 3. selejtezőköréből.

1 selejtező kör

Víkingur: Inter Turku 2: 1 (1:1, 1: 0) Zalgiris Vilnius: St. Patrick’s 4: 3 (2: 2, 2: 1)
Broughton: FK Ventspils 1: 1 (1: 1, 0: 0) Narva Trans: Gefle 1: 8 (0: 3, 1: 5)
KR: Glentoran 3: 0 (0: 0, 3: 0) Csihura Szacshere: FC Vaduz 1: 1 (0: 0, 1: 1)
Milsami Orhei: F91 Dudelange 1: 0 (1: 0, 0: 0) Metalurg Szkopje: Qarabag 0: 2 (0: 1, 0: 1)
Videoton: Mladost Podgorica 2: 2 (2: 1, 0: 1) Flora: Kukesi 1: 1 (1: 1, 0: 0)
Teteksz: Pjunik 1: 2 (1: 1, 0: 1) Teuta Durrës: Dacia Chișinau 3: 3 (3: 1, 0: 2)
FK Sarajevo: Libertas 3: 1 (1: 0, 2: 1) Sliema Wanderers: Xezer Lenkeran 1: 2 (1: 1, 0: 1)
Levszki Szofija: Jertisz Pavlodar 0: 2 (0: 0, 0: 2) Hibernians: Vojvodina 3: 7 (1: 4, 2: 3)
Asztana FK: CSZKA Szófia 0: 6 (0: 1, 0: 5) UE Santa Coloma: Zrinjski Mostar 1: 4 (1: 3, 0: 1)
NK Domzale: Astra Giurgiu 0: 3 (0: 1, 0: 2) Rudar Pljevlja: Mika 2: 1 (1: 0, 1: 1)
Breidablik: FC Santa Coloma 4: 0 (4: 0, 0: 0) Drogheda United: Malmö FF 0: 2 (0: 0, 0: 2)
Inter Baki: IFK Mariehamn 3: 1 (1: 1, 2: 0) ÍF Fuglafjordur: Linfield 0: 5 (0: 2, 0: 3)
Prestatyn Town: Liepajas Metalurgs 3: 3 (2: 1, 1: 2 t: 4: 3) Tromso IL: NK Celje 3: 2 (1: 2, 2: 0)
Sheriff Tiraspol: Skonto 1: 1 (0: 1, 1: 0 t: 2: 4 Crusaders: Rosenborg 3: 9 (1: 2, 2: 7)
ÍBV: HB 2: 1 (1: 1, 1: 0) Jeunesse Esch: TPS 3: 2 (2: 0, 1: 2)
Bala Town: Levadia Tallinn 2: 3 (1. 0, 1: 3) Kruoja Pakruojis: Dinama Minszk 0: 8 (0: 3, 0: 5)
La Fiorita: Valletta FC 0: 4 (0: 3, 0: 1) Laci: Differdange 03 1: 3 (0: 1, 1: 2)
Gandzaszar: Aktobe FK 2: 4 (1: 2, 1: 2) Celik Niksic: Budapest Honvéd 1: 13 (1: 4, 0: 9)
Torpedo Kutaiszi: MSK Zilina 3: 6 (0: 3, 3: 3) Sūduva Marijampolė: FK Turnovo 4: 4 2: 2, 2: 2 t: 4: 5

2 selejtező kör

Sparta Praha: Hacken 2: 3 (2: 2, 0:: 1) Kukesi: FK Sarajevo 3: 2 (3: 2, 0: 0)
FC Thun: Csihura Szacshere 5: 1 (2: 0, 3: 1) Skoda Xánthi: Linfield 2: 2 (0: 1, 2: 1)
Hodd: Aktobe FK 1: 2 (1: 0, 0: 2) Dila Gori: AaB 3: 0 (3: 0, 0: 0)
Makkabi Haifa: Xezer Lenkeran 10: 0 (2: 0, 8: 0) Hajduk Split: FK Turnovo 3: 2 (2: 1, 1: 1)
FK Ventspils: Jeunesse Esch 5: 1 (1: 0, 4: 1) Astra Giurgiu: Omónia 3: 2 (1: 1, 2: 1)
Skonto: Slovan Liberec 2: 2 (2: 1, 0: 1) Levadia Tallinn: Pandurii Targu Jiu 0: 4 (0: 0, 0: 4)
Sląsk Wrocław: Rudar Pljevlja 6: 2 (4: 0, 2: 2) Malmö FF: Hibernian 9: 0 (2: 0, 7: 0)
FK Jagodina: Rubin Kazany 2: 4 (2: 3, 0: 1) Strömsgodset: Debreceni VSC 5: 2 (2: 2, 3: 0)
Petrolul Ploiești: Víkingur 7: 0 (3: 0, 4: 0) Rijeka: Prestatyn Town 8: 0 (5: 0, 3: 0)
Zalgiris Vilnius: Pjunik 3: 1 (2: 0, 1: 1) Sztara Zagora: Hapóél Tel-Aviv 3: 6 (1: 4, 2: 2)
Honka: Lech Poznan 2: 5 (1: 3, 1: 2) Crvena zvezda: ÍBV 2: 0 (2: 0, 0: 0)
Sahcjor Szalihorszk: Milsami Orhei 2: 2 (1: 1, 1: 1 t: 2: 4) Vojvodina: Budapest Honvéd 5: 1 (2: 0, 3: 1)
Olimpija Ljubljana: SVK MSK Zilina 3: 3 (3: 1, 0: 2) Tromsö IL: İnter Bakı 2: 1 (2: 0, 0: 1)
Csornomorec Odesza: Dacia Chișinau 3: 2 (2: 0, 0: 1) IFK Göteborg: FK Trencín 1: 2 (0: 0, 1: 2)
Dinama Minszk: Lokomotiva Zagreb 4: 4 (1: 2, 3: 2) KR ISL: Standard de Liége 2: 6 (1: 3, 1: 3)
Zrinjski Mostar: Botev Plovdiv 1: 3 (1: 1 (0: 2) Qarabag: Piast Gliwice 4: 3 (2: 1, 2: 2 h. u)
Rosenborg: St. Johnstone 1: 2 (0: 1 (1: 1) Trabzonspor: Derry City 7: 2 (4: 2, 3: 0)
Valletta FC: FK Minszk 1: 3 (1: 1, 0: 2) Mladost Podgorica: FK Senica 3: 2 (2: 2, 1: 0)
Anórthoszisz: Gefle 3: 4 (3: 0, 0: 4) Breidablik: AUT Sturm Graz 1: 0 (0: 0, 1: 0)
Jertisz Pavlodar: NK Siroki Brijeg 3: 4 (3: 2, 0: 2) Differdange 03: FC Utrecht 5: 4 (2: 1 (3: 3)

3 selejtező kör

Csornomorec Odesza: Crvena zvezda 3: 1 (3: 1, 0: 0) NK Siroki Brijeg: Udinese 1: 7 (1: 3, 0: 4)
FK Ventspils: Makkabi Haifa 0: 3 (0: 0, 0: 3) Dinama Minszk: Trabzonspor 0: 1 (0: 1, 0: 0)
Sląsk Wrocław: Club Brugge 4: 3 (1: 0, 3: 3) FK Trencín: Astra Giurgiu 3: 5 (1: 3, 2: 2)
Swansea City: Malmö FF 4: 0 (4: 0, 0: 0) Petrolul Ploiești: Vitesse 3: 2 (1: 1, 2: 1)
Slovan Liberec: FC Zürich 4: 2 (2: 1, 2: 1) Aktobe FK: Breidablik 1: 1 (1: 0, 0: 1 t: 2: 1)
Randers FC: Rubin Kazany 1: 4 (1: 2, 0: 2) Zalgiris Vilnius: Lech Poznan 2: 2 (1: 0, 1: 2)
Sevilla FC: Mladost Podgorica 9: 1 (3: 0, 6: 1) Hajduk Split: Dila Gori 0: 2 (0: 1, 0: 1)
Kukesi: Metalurh Doneck 2: 1 (2: 0, 0: 1) Pandurii Targu Jiu: Hapóél Tel-Aviv 3: 2 (1: 1, 2: 1)
Tromsö IL : Differdange 03 1: 1 (1: 0, 0: 1 t: 4: 3) Motherwell FC: Kubany Krasznodar 0: 3 (0: 2, 0: 1)
Saint-Étienne: Milsami Orhei 6: 0 (3: 0, 3: 0) Baumit Jablonec: Strömsgodset 5: 2 (2: 1, 3. 1)
Qarabag: Gefle 3: 0 (2: 0, 1: 0) Rijeka: MSK Zilina 3: 2 (2: 1, 1: 1)
Asztérasz Trípolisz: Rapid Wien 2: 4 (1: 1, 1: 3) Botev Plovdiv: VfB Stuttgart 1: 1 (1: 1, 0: 0)
Estoril Praia: Hapóél Ramat Gan 1: 0 (0: 0, 1: 0) Vojvodina: Bursaspor 5: 2 (2: 2 (3: 0)
Skoda Xánthi: Standard de Liége 2: 4 (1: 2, 1: 2) Hacken: FC Thun 1: 3 (1: 2, 0: 1)
FK Minszk: St. Johnstone 1: 1 (0: 1, 1: 0 t: 3: 2)

Rájátszás

Kubany Krasznodar: Feyenoord               3: 1 (1: 0, 2:1) Zulte-Waregem: APÓEL 3: 2 (1: 1, 2: 1)
Rapid Wien: Dila Gori 4: 0 (1: 0, 3: 0) Tromsø IL: Beşiktaş 2: 3 (2: 1, 0: 2)
Pandurii Targu Jiu: Braga 2: 1 (0: 1, 2: 0 h u) AÉ Lemaszol: OGC Nice 3: 0 (2: 0, 1: 0)
Aktobe FK: Dinamo Kijiv 3: 8 (2: 3, 1: 5) Swansea City: Petrolul Ploiești 6: 3 (5: 1, 1: 2)
Atrómitosz: AZ Alkmaar 3: 3 (1: 3, 0: 2) FH: KRC Genk 2: 7 (0: 2, 2: 5)
Elfsborg: Nordsjaelland 2: 1 (1: 1, 1: 0) Sevilla FC: Sląsk Wrocław 9: 1 (4: 1, 5: 0)
Red Bull Salzburg: Zalgiris Vilnius 7: 0 (5: 0, 2: 0) Qarabag: Eintracht Frankfurt 1: 4 (0: 2, 1: 2)
FK Minszk: Standard de Liége 1: 5 (0: 2, 1: 3) Baumit Jablonec: Real Betis 1: 8 (1: 2, 0: 6)
Rijeka: VfB Stuttgart 4: 3 (2: 1, 2: 2) Csornomorec Odesza: Skenderbeu Korce 1: 0 (1: 0, 0: 1 t: 7: 6)
Makkabi Tel-Aviv: PAÓK A Metaliszt Harkuv kizárása miatt a PAÓK a Bajnokok Ligájában folytatta
FC St. Gallen: Szpartak Moszkva 5: 3 (1: 1, 4: 2) Molde FK: Rubin Kazany 0: 5 (0: 2, 0: 3)
Vojvodina: Sheriff Tiraspol 2: 3 (1: 1, 1: 2) Kukesi: Trabzonspor 1: 5 (1: 3, 0: 2)
Esbjerg fB: Saint-Étienne 5: 3 (4: 3, 1: 0) Grasshopper: Fiorentina 2: 2 (1: 2, 1: 0)
Makkabi Haifa: Astra Giurgiu 3: 1 (2: 0, 1: 1) Udinese: Slovan Liberec 2: 4 (1: 3, 1: 1)
Dinamo Tbiliszi. Tottenham Hotspur 0: 8 (0: 5, 0: 3) Estoril Praia: FC Pasching 4: 1 (2: 0, 2: 1)
Nomme Kalju: Dnyipro Dnyipropetrovszk 1: 5 (1: 3, 0: 2) Partizan: FC Thun 1: 3 (1: 0, 0: 3)

sporthirado.hu
hu.sfstats.net
csakfoci.hu

Csoportkör

A csoportkörben 48 csapat kapott besorolást, összesen 12 csoport volt, a csoportokon belül azonos nemzetiségűek nem kerülhettek össze, mindenki mindenkivel kétszer mérkőzött egymással. Minden csoportból az első kettő jutott be az egyenes kieséses szakaszba.

A csoport

Valencia CF: Swansea City 0: 3 Kubany Krasznodar: Valencia CF 0: 2
FC St. Gallen: Kubany Krasznodar 2: 0 Swansea City: FC St. Gallen 1: 0
Swansea City: Kubany Krasznodar 1: 1 Kubany Krasznodar: Swansea City 1: 1
Valencia CF: FC St. Gallen 5: 1 FC St. Gallen: Valencia CF 2: 3
Swansea City: Valencia CF 0: 1 Valencia CF: Kubany Krasznodar 1: 1
Kubany Krasznodar: FC St. Gallen 4: 0 FC St. Gallen: Swansea City 1: 0

Tabella

1

Valencia

6

4

1

1

12: 7

13

2

Swansea

6

2

2

2

6: 4

8

3

Krasznodar

6

1

3

2

7: 7

6

4

St. Gallen

6

2

0

4

6: 13

6

B csoport

Dinamo Zagreb:  Csornomorec Odesza 1: 2 Ludogorec Razgrad: Dinamo Zagreb 3: 0
PSV Eindhoven: Ludogorec Razgrad 0: 2 Csornomorec Odesza: PSV Eindhoven 0: 2
Csornomorec Odesza: Ludogorec Razgrad 0: 1 Ludogorec Razgrad: Csornomorec Odesza 1: 1
Dinamo Zagreb: PSV Eindhoven 0: 0 PSV Eindhoven: Dinamo Zagreb 2: 0
Csornomorec Odesza: Dinamo Zagreb 2: 1 Dinamo Zagreb: Ludogorec Razgrad 1: 2
Ludogorec Razgrad: PSV Eindhoven 2: 0 PSV Eindhoven: Csornomorec Odesza 0: 1

Tabella

1

Razgrad

6

5

1

0

11: 2

16

2

Odesza

6

3

1

2

6: 6

10

3

PSV

6

2

1

3

4: 5

7

4

Zagreb

6

0

1

5

3: 11

1

C csoport

Red Bull Salzburg: Elfsborg : 0 Esbjerg fB: Red Bull Salzburg 1: 2
Standard de Liège: Esbjerg fB 1: 2 Elfsborg: Standard de Liège 1: 1
Elfsborg: Esbjerg fB 1: 2 Esbjerg fB: Elfsborg 1: 0
Red Bull Salzburg: Standard de Liège 2: 1 Standard de Liège: Red Bull Salzburg 1: 3
Elfsborg: Red Bull Salzburg Red Bull Salzburg: Esbjerg fB 3: 0
Esbjerg fB: Standard de Liège 2: 1 Standard de Liège: Elfsborg 1: 3

Tabella

1

Salzburg

6

6

0

0

15: 3

18

2

Esbjerg

6

4

0

2

8: 8

12

3

Elfsborg

6

1

1

4

5: 10

4

4

S de L

6

0

1

5

6: 13

1

D csoport

Zulte-Waregem: Wigan Athletic 0: 0 Rubin Kazany: Zulte-Waregem 4: 0
NK Maribor: Rubin Kazany 2: 5 Wigan Athletic: NK Maribor 3: 1
Wigan Athletic: Rubin Kazany 1: 1 Rubin Kazany: Wigan Athletic 1: 0
Zulte-Waregem: NK Maribor 1: 3 NK Maribor: Zulte-Waregem 0: 1
Rubin Kazany: NK Maribor 1: 1 Zulte-Waregem: Rubin Kazany 0: 2
Wigan Athletic: Zulte-Waregem 1: 2 NK Maribor: Wigan Athletic 2: 1

Tabella

1

Kazany

6

4

2

0

14: 4

14

2

Maribor

6

2

1

3

9: 12

7

3

Waregem

6

2

1

3

4: 10

7

4

Wigan

6

1

2

3

6: 7

5

E csoport

Fiorentina: Pacos Ferreira 3: 0 Dnyipropetrovszk: Fiorentina 1: 2
Pandurii Targu Jiu: Dnyipropetrovszk 0: 1 Pacos de Ferreira: Pandurii Targu Jiu 1: 1
Pacos Ferreira: Dnyipropetrovszk 0: 2 Dnyipropetrovszk: Pacos Ferreira 2: 0
Fiorentina: Pandurii Targu Jiu 3: 0 Pandurii Targu Jiu: Fiorentina 1: 2
Pacos Ferreira: Fiorentina 0: 0 Fiorentina: Dnyipropetrovszk 2: 1
Dnyipropetrovszk: Pandurii Targu Jiu 4: 1 Pandurii Targu Jiu: Paços de Ferreira 0: 0

Tabella

1

Fiorentina

6

5

1

0

12: 3

16

2

Dnyipro

6

4

0

2

11: 5

12

3

Pacos

6

0

3

3

1: 8

3

4

Pandurij

6

0

2

4

3: 11

2

F csoport

Eintracht Frankfurt: Girondins de Bordeaux 3: 0 APÓEL Ciprusi: Eintracht Frankfurt 0: 3
Makkabi Tel-Aviv: APÓEL 0: 0 Girondins de Bordeaux: Makkabi Tel-Aviv 1: 2
Girondins de Bordeaux: APÓEL 2: 1 APÓEL Ciprusi: Girondins de Bordeaux 2: 1
Eintracht Frankfurt: Makkabi Tel-Aviv 2: 0 Makkabi Tel-Aviv: Eintracht Frankfurt 4: 2
Girondins de Bordeaux: Eintracht Frankfurt 0: 1 Eintracht Frankfurt: APÓEL 2: 0
APÓEL: Makkabi Tel-Aviv 0: 0 Makkabi Tel-Aviv: Girondins de Bordeaux 1: 0

Tabella

1

Eintracht

6

5

0

1

13: 4

15

2

Tel-Aviv

6

3

2

1

7: 5

11

3

APOEl

6

1

2

3

3: 8

5

4

Bordeaux

6

1

0

5

4: 10

3

G csoport

Dinamo Kijev: KRC Genk 0: 1 Rapid Wien: Dinamo Kijev 2: 2
FC Thun: Rapid Wien 1: 0 KRC Genk: FC Thun 2: 1
KRC Genk: Rapid Wien 1: 1 Rapid Wien: KRC Genk 2: 2
Dinamo Kijev: FC Thun 3: 0 FC Thun: Dinamo Kijev 0: 2
KRC Genk: Dinamo Kijev 3: 1 Dinamo Kijev: Rapid Wien 3: 1
Rapid Wien: FC Thun 2: 1 FC Thun: KRC Genk

Tabella

1

Genk

6

4

2

0

10: 5

14

2

D. Kijev

6

3

1

2

11: 7

10

3

R. Wien

6

1

3

2

8: 10

6

4

FC Thun

6

1

0

5

3: 10

3

H csoport

SC Freiburg: Slovan Liberec 2: 2 Sevilla FC: SC Freiburg 2: 0
Estoril Praia: Sevilla FC 1: 2 Slovan Liberec: Estoril Praia 2: 1
Slovan Liberec: Sevilla FC 1: 1 Sevilla FC: Slovan Liberec 1: 1
SC Freiburg: Estoril Praia 1: 1 Estoril Praia: SC Freiburg 0: 0
Slovan Liberec: SC Freiburg 1: 2 SC Freiburg: Sevilla FC 0: 2
Sevilla FC: Estoril Praia 1: 1 Estoril Praia: Slovan Liberec 1: 2

Tabella

1

Sevilla

6

3

3

0

9: 4

12

2

Liberec

6

2

3

1

9: 8

9

3

Freiburg

6

1

3

2

5: 8

6

4

Estoril

6

0

3

3

5: 8

3

I csoport

Real Betis: Olympique Lyon0: 0 Rijeka: Real Betis 1: 1
Vitória Guimaraes: Rijeka 4: 0 Olympique Lyon: Vitória Guimaraes 1: 1
Olympique Lyon: Rijeka 1: 0 Rijeka: Olympique Lyon 1: 1
Real Betis: Vitória de Guimaraes 1: 0 Vitória de Guimaraes: Real Betis 0: 1
Olympique Lyon: Real Betis 1: 0 Real Betis: Rijeka
Rijeka: Vitória Guimaraes 0: 0 Vitória Guimaraes: Olympique Lyonnais 1: 2

Tabella

1

Lyon

6

3

3

0

6: 3

12

2

Betis

6

2

3

1

3: 2

9

3

Vitória

6

1

2

3

6: 5

5

4

Rijeka

6

0

4

2

2: 7

4

J csoport

AEL Limaszol: Trabzonspor 1: 2 Legia Warszawa: AEL Limaszol 0: 1
Lazio: Legia Warszawa 1: 0 Trabzonspor: Lazio 3: 3
Trabzonspor: Legia Warszawa 2: 0 Legia Warszawa: Trabzonspor 0: 2
AEL Limaszol: Lazio 0: 0 Lazio: AEL Limaszol 2: 1
Trabzonspor: AEL Limaszol 4: 2 AEL Limaszol: Legia Warszawa 0: 2
Legia Warszawa: Lazio 0: 2 Lazio: Trabzonspor 0: 0

Tabella

1

Trabzonspor

6

4

2

0

13: 6

14

2

Lazio

6

3

3

0

8: 4

12

3

AE Limaszol

6

1

1

4

5: 10

4

4

Warsawa

6

1

0

5

2: 8

3

K csoport

Sheriff Tiraspol: Anzsi Mahacskala 0: 0 Tromsö IL: Sheriff Tiraspol 0: 2
Tottenham Hotspur: Tromsö IL 3: 0 Anzsi Mahacskala: Tottenham Hotspur 1: 1
Anzsi Mahacskala: Tromsö IL 1: 0 Tromsö IL: Anzsi Mahacskala 0: 1
Sheriff Tiraspol: Tottenham Hotspur 0: 2 Tottenham Hotspur: Sheriff Tiraspol 2: 1
Anzsi Mahacskala: Sheriff Tiraspol 1: 1 Sheriff Tiraspol: Tromsö IL
Tromsö IL: Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur: Anzsi Mahacskala 4: 1

Tabella

1

Tottenham

6

6

0

0

15: 2

18

2

Mahacskala

6

2

2

2

4: 7

8

3

Tiraspol

6

1

3

2

5: 6

6

4

Tromsö IL

6

0

1

5

1: 10

1

L csoport

PAÓK: Sahter Karagandi 2: 1 Sahter Karagandi: Makkabi Haifa 2: 2
Makkabi Haifa: AZ Alkmaar 0: 1 AZ Alkmaar: PAÓK 1: 1
Sahter Karagandi: AZ Alkmaar 1: 1 AZ Alkmaar: Sahter Karagandi 1: 0
PAÓK: Makkabi Haifa 3: 2 Makkabi Haifa: PAÓK 0: 0
Sahter Karagandi: PAÓK 0: 2 PAÓK: AZ Alkmaar 2: 0
AZ Alkmaar: Makkabi Haifa 2: 0 Makkabi Haifa: Sahter Karagandi 2: 1

Tabella

1

AZ Alkmaar

6

3

3

0

8: 4

12

2

PAÓK

6

3

3

0

10: 6

12

3

M. Haifa

6

1

2

3

6: 9

5

4

Karagandi

6

0

2

4

5: 10

2

csakfoci.hu
espnfc.com
uefa.com

Egyenes kieséses szakasz

Az egyenes kieséses szakaszba a csoportok első két helyezettje jutott be valamint csatlakozott hozzájuk a Bajnokok Ligája csoportjainak harmadik helyezettjei is, két részre osztották a csapatokat, voltak kiemelt és nem kiemelt csapatok. A sorsolás során nem kerülhettek össze akik azonos csoportban voltak és az azonos nemzetiségűek. A nyolcad döntőktől kezdve ez a szabály nem volt érvényben.

16 közé jutásért

Dnyipropetrovszk: Tottenham 2: 3 (1: 0, 1: 3) Real Betis: Rubin Kazany 3: 1 (1: 1, 2: 0)
Swansea City: SSC Napoli 1: 3 (0: 0, 1: 3) Juventus: Trabzonspor 4: 0 (2: 0, 2: 0)
NK Maribor: Sevilla FC 3: 4 (2: 2, 1: 2) Viktoria Plzen: Sahtar Doneck 1: 1 (2: 1)
Csornomorec Odesza: O. Lyon 0: 1 (0: 0 0: 1) Lazio: Ludogorec Razgrad 3: 4 (0: 1, 3: 3)
Esbjerg fB: Fiorentina 2: 4 (1: 3, 1: 1) Ajax: Red Bull Salzburg 1: 6 (0: 3, 1: 3)
Makkabi Tel-Aviv: FC Basel 0: 3 (0: 0, 0: 3) FC Porto: Eintracht Frankfurt 5: 5 (2: 2, 3: 3)
Anzsi Mahacskala: KRC Genk 2: 0 (0: 0, 2: 0) Dinamo Kijev: Valencia CF 0: 2 (0: 2 (0: 0)
PAÓK: Benfica 0: 4 (0: 1, 0: 3) Slovan Liberec: AZ Alkmaar 1: 2 (0: 1, 1: 1)

Nyolcad döntők

AZ Alkmaar: Anzsi Mahacskala 1: 0 (1: 0, 0: 0) Ludogorec Razgrad: Valencia CF 0: 4 (0: 3, 0: 1)
FC Porto: SSC Napoli 3: 2 (1: 0, 2: 2) Olympique Lyon: Viktoria Plzen 5: 3 (4: 1, 1: 2)
Sevilla FC: Real Betis 2: 2 (0: 2, 2: 0 t: 4: 3) Tottenham Hotspur: Benfica 3: 5 (1: 3, 2: 2)
FC Basel: Red Bull Salzburg 2: 1 (0: 0, 2: 1) Juventus: Fiorentina 2: 1 (1: 1, 1: 0)

Negyed döntők

AZ Alkmaar: Benfica 0: 3 (0: 1, 0: 2) Olympique Lyon: Juventus 1: 3 (0: 1, 1: 2)
FC Basel: Valencia CF 3: 5 (3: 0, 0: 5 h u) FC Porto: Sevilla FC 2: 4 (1: 0, 1: 4)

Elő döntők

Sevilla FC: Valencia CF 3: 3 (2: 0, 1: 3) Benfica: Juventus 2: 1 (2: 1, 0: 0)

focimagazin.hu
nemzetisport.hu
hu.sfstats.net

Döntő

Vajon megtörik e Guttmann Béla átka? Ez volt a nagy kérdés a döntő előtt, a döntőt a Juventus Arénában rendezték. A fogadó irodák is a spanyolokat tartották esélyesebbnek. az első félidőben a Benfica két 11-es gyanús helyzetet is számon kérhetett a bírótól. A második félidőben a Spanyolok többet támadtak, de egyik csapat se tudta bevenni a másik hálóját, végül büntetőkre került a sor, ahol a portugál csapat két büntetőt is elhibázott. úgy látszik tényleg fogott az átok.

Döntő

Sevilla FC: Benfica 0: 0 h. u 11-el 4: 2
Torino, Juventus Aréna 33 120 néző. Játékvezető: Felyx Brych
Sevilla: Beto-Coke, Nico Pareja, Federico Fazio, Alberto Moreno-Stéphane Mbia, Daniel Caricco, Ivan Rakitic, José Antonio Reyes, (Marko Marin 78, Kévin Gameiro 104)- Vítolo (Diogo Figueiras), Carlos Bacca
Benfica: Jan Oblak-Maxi Pereira, Luisao, Ezequiel Garay, Guilherme Siqueira (Óscar Cardozo)-Rúbin Amorim, Abdré Gomes, Nicolás Gaitán (Ivan Cavaleiro 119), Miralem Sulejmani                (André Almeida 25)-Rodrigo, Lima
11-est belőtte: 0: 1 Lima, 1: 1 Bacca, 2: 1 Mbia, 3: 1 Coke, 3: 2 Luisao, 4: 2 Gameiro

sportfogadas.org
espnfc.com
globoesporte.globo.com

5 kérdés 5 válasz

1 Hány csapat indult a selejtezőkben? 53 ország 194 csapata.

2 Mi alapján osztották ki a helyeket? Az UEFA együtthatója.

3 Kik kapták meg a szabad helyeket? Az UEFA Fair Play táblázatán legjobb helyezést elért indulási jogot nem nyerő csapat.

4 Hány kör volt a döntőig? Négy: 1 selejtező kör, 2 selejtező kör, 3 selejtező kör, rájátszás, csoport mérkőzés egyenes kieséses szakasz.

5 Hogy nyerte a döntőt a spanyol Sevilla? Büntetőkkel múlta felül a portugál Benficát.

Reméljük cikkünk segítségükre volt!

Szép napot kíván az fk-tudas.hu szerkesztősége

A szerző ajánlatai

Chelsea FC
2014-es-labdarugó-vilagbajnokság-selejtező
Niall Horan
Nemzetgazdasági Minisztérium
Monica Belucci

Tetszik a téma? Ossza meg ismerőseivel:

Advertisement

2 comments

  1. A Benfica már megtanulta, ha az edződ magyar és jutalmat kér, akkor meg kell adni, mert ha nem, el leszel átkozva 100 évig.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé.