Az MME a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület rövidítése, melynek jelmondata: „A madárbarát Magyarországért!”
Tartalomjegyzék:
Története
Céljai
Működése
Tagjai
Honlapja
Az MME története
1974-ben jött létre a Magyar Madártani Egyesület, melyet 200 tag alapított. 1999-ben került nevükbe a „Természetvédelmi” kiegészítés.
Az MME egy politikától független társadalmi, közhasznú civil szervezet, mely 10 000 tagjával Közép-Kelet-Európa egyik legnagyobbja.
Részletes, évről-évre bemutatott története ITT olvasható el.
Az MME céljai
Céljuk a madarak védelme, mellyel hozzájárulhatnak a biológiai sokféleség megőrzéséhez Magyarországon. Az ország természeti értékeinek megőrzését a természetvédelmi kutatások és a társadalmi szintű partnerség keretében szervezik, rendeznek faj- és élőhely védelmi, madárgyűrűző és monitoring akciókat, ahogyan környezeti nevelési programokat (óvódás és iskolás egyaránt), közösségi rendezvényeket és a Madárbarát kert programot is.
Az MME működése
Az MME legfőbb szerve, mely minden, az egyesületet érintő kérdésben dönteni jogosult, a Közgyűlés.
Az Elnökség a legmagasabb szintű választott testületük, mely az egyesület elvi irányításáért felel a közgyűlések közötti időszakokban. Irányító tevékenységét a központi iroda hivatásos munkatársain keresztül fejti ki.
A központi iroda feladatai közé tartozik az egyesület alaptevékenységének és képviseletének, valamint az egyesületi munka és a védelmi tevékenység gazdasági hátterének biztosítása, ahogyan az egyesületi programok hátteréről is gondoskodniuk kell. Segíteniük és irányítaniuk kell továbbá a helyi csoportok és szakosztályok munkáját, s meg kell valósítaniuk az MME stratégiáját.
Legalább egy helyi csoportjuk minden megyében megtalálható, de törekednek arra, hogy nagyobb tájegységenként is legyen egy-egy aktív csoportjuk, és azokat szervező regionális irodák.
A tagok országszerte 31 területi, valamint több szakmai munkacsoport és szakosztály keretében végzik tevékenységüket.
Az MME tagjai
A lakossággal, az önkormányzatokkal, a gazdálkodókkal és az állami természetvédelemmel egyaránt együttműködnek.
Nagyon sok önkéntes érdeklődő tevékenykedik náluk, akikkel kutatásokat és védelmi akciókat végeznek, továbbá kiadványokat jelentetnek meg, ismeretterjesztő előadásokat és táborokat is szerveznek.
A lakosság minden rétege képviselteti magát az egyesületben, 50%-át diákok és nyugdíjasok teszik ki, a legnépszerűbb tagsági forma pedig a családi.
Az egyes tagsági formákról és díjakról ITT tájékozódhatunk.
Az MME honlapja
Az MME weboldalán a madárkedvelők egy helyen értesülhetnek mindenről, ami a madarakkal kapcsolatos. Olvashatunk többek között a madárvédelmi eszközökről, a madármentésről, a madárproblémákról, de Magyarország madarairól is részletes leírást találunk, sőt, webkamerákkal rögzített videókat is megtekinthetünk.
Ha nem csak a madarak keltik fel érdeklődésünket, akkor a természetvédelem menüpont alatt is sok hasznos, környezetünkkel kapcsolatos információ tárul elénk.
Az MME háromhavonta megjelenő folyóirata a Madártávlat magazin, melynek legfrissebb és régebbi számait is megtekinthetjük ITT.
MME /Fehér gólya Online Adatbázis
5 kérdés, 5 válasz
K: Minek a rövidítése az MME?
V: A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesületnek.
K: Mi az egyesület jelmondata?
V: „A madárbarát Magyarországért!”
K: Mikor jött létre a szervezet?
V: 1974-ben.
K: Mi az egyesület alapvető célja?
V: Céljuk a madarak védelme, a természeti értékek megőrzése, mellyel hozzájárulhatnak a biológiai sokféleség megőrzéséhez Magyarországon.
K: Mennyi taggal büszkélkedhet jelenleg?
V: 10 000 taggal, mellyel Közép-Kelet-Európa egyik legnagyobb szervezete.
Forrás: mme.hu
Képek: omvk.hu, mme-koka.hu
Reméljük tudtunk segíteni.
Kellemes napot!
fk-tudas.hu szerkesztősége
A szerkesztő ajánlja, olvasd el az alábbi témákat is:
Tetszik a téma? Ossza meg ismerőseivel: