A hangulatjelek az érzéseinket fejezik ki írás közben. Mivel nem minden esetben használunk videóhívást így bizonyos helyzetekben szükségünk van hangulatjegyekre. Ezek megmutatják a velünk beszélgetőknek hogy jelenleg hogy érezzük magunkat, mire gondolunk és milyen a hangulatunk.
Tartalomjegyzék
Az emotikonok anatómiája
Története
Japán emotikumok
Emotikon vs smiely
5 kérdés 5 válasz
Az emotikonok anatómiája
Többnyire fekvő tartásban ábrázolják az arcot, így az egymás után gépelt jelek kiadhatják az arcot (szemet orrot szájat). Ha egy – egy jelet hozzáteszünk, elveszünk, vagy megváltoztatunk különböző formákat kaphatunk. Az emotikon (más néven hangulatjel) olyan írásjel ami emberi arcot formál és érzelmeket fejez ki. Jelenleg rengeteg írásjelet használunk mind a facebbok, mind a Skype alkalmazásában.
mindensorozatfilm.eoldal.hu
pasi.web.elte.hu/emocikonok
emoticons.blog.hu
Története
Elterjedt az a hiedelem hogy a legkorábbi emotikon egy 1953 – as újságban a New York Herald Tribune márciusi számában jelent meg. A valóságban 1982 – ben az Amerikai Magánegyetem (CMU) üzenőfórumán, ahol a legkülönbözőbb témájú és súlyú hozzászólások születtek, a hozzászóló tagoknak elegük volt abból hogy sokan félre értették a hozzászólásokat ezért egy egyetemi tanár név szerint Scott Fahlman kitalálta a jelsorozatokat, szeptember 19 – én megszületett az emotikon.
magyar-irodalom.elte.hu
hotdog.hu
abax.hu
Japán emotikumok
A japán tradíció az érzelem megnyilvánulásában visszafogottságot követel meg. A szem környékét viszont nehezebb tudatos ellenőrzés alatt tartani mint a száj környékét, így egy japán a másiknak az érzelmeit inkább a szemből próbálja meg kiolvasni. Egy amerikai meg inkább a beszélgetőtársának a száját figyeli.
everything-japan.gportal.hu
inu-web.gportal.hu
netidok.postr.hu
Emotikon vs smiely
A Smiley egy mosolygós arcot jelképező karika, két pont-szemmel és egy szájat jelentő görbe vonallal. Többségében sárga színben. Harvey Ball találta ki 1963 – ban, egy biztosítócég részére. Bernard és Murray Spain a két fivér pedig népszerűsítette tovább, pólók bögrék. gombok, matricák és egyéb használati tárgyak által. A dance és az underground zene és kultúra jelképévé is vált a 90-es évek elején. Később az internetkultúra egyik alapja lett, érzelmeket kifejező ikonként. Azért terjedtek el hogy pótolják a beszélgetéssorán a gesztusokat és érzelmeket.
smileypark.gportal.hu
smiley.com
msn-smiley.ucoz.hu
5 kérdés 5 válasz
1. Mit fejez ki a hangulatjel? Érzelmeinket.
2. Hogy ábrázolja az arcot? Többnyire fekvő helyzetben.
3. Ki találta ki a hangulatjeleket? Scott Fahlman.
4. Mit figyel egy japán beszélgetés közben? A beszélgető partnere szemét.
5. Ki találta ki a smileyt? Harvey Ball.
Reméljük cikkünk segítségükre volt.
Szép napot kíván az fk-tudas.hu csapata
A szerkesztő ajánlja, olvasd el te is:
Hürrem szultána
Bud Spencer
Cristiano Ronaldo
II Világháború
Go